/ by admin / Komputery i internet / No Comments

Monitorowanie infrastruktury it

Jeżeli już poszukujemy odpowiedniego rozwiązania przeznaczonego do monitorowania sieci komputerowej w firmie, to ze stuprocentową pewnością warto bliżej zainteresować się popularnym programem PRTG Network Monitor. Jest to oprogramowanie proste w obsłudze, które po pobraniu rozpoczyna pracę już w kilka minut i funkcjonuje przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu monitorując całą sieć, a zatem także urządzenia połączone z daną siecią.
Jaki wybrać program do monitorowania sieci w firmie?
Nie ulega wątpliwości, że takie całościowe monitorowanie sieci komputerowej, a zatem też wszystkich aspektów związanych z pracą oraz wydajnością sieci komputerowej, jest funkcjonalnym wyjściem, które usprawnia działanie firmy, jak także daje możliwość zwiększyć poziom zabezpieczeń.

Należy zaznaczyć, że oprogramowanie PRTG przeznaczone do monitorowania sieci komputerowych współpracuje z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi, a więc systemami takimi jak Windows czy Linux a także Mac OS. A dodatkowo, jest to program, który samoczynnie poszukuje wszelkie urządzenia, które łączą się z daną siecią komputerową, a zatem np komputery, niemniej jednak także urządzenia wielofunkcyjne czy drukarki. Weryfikowane są wszystkich środowiska wirtualne, niemniej jednak również wiadomości mailowe, aplikacje oraz bez wątpienia urządzenia. W dodatku monitorowanie sieci za pomocą tego efektywnego programu znaczy sprawdzanie wielu umiejscowienia. Warto wspomnieć też o tym, że jest to oprogramowanie, które wysyła powiadomienia oraz monity o wszelkich nieprawidłowościach czy defektach w funkcjonowaniu czy wydajności danej sieci komputerowej.

Polecana strona: PRTG.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze