/ by admin / Komputery i internet / No Comments

Projektowanie stron internetowych

Projektując stronę internetową, powinno się sobie zdawać sprawę z tego, jak poruszają się po niej użytkownicy. Bardzo znacząca jest ścieżka eye tracking czyli to, jak po stronie podąża wzrok internauty.

W każdym momencie w pierwszej kolejności kieruje się on w lewy górny róg, bowiem zaprogramowane mamy, że tam znajdzie się logo firmy czy nazwa strony. Później wzrok schodzi nieco niżej, następnie kieruje się znowu do góry w prawy róg i schodzi po prawym boku w dół. Projektowanie graficzne musi to uwzględniać.
Nie jest sztuką umiejscowić niewątpliwe szczegóły strony przypadkowo. Na przykład dać logo w prawym górnym rogu. Owszem, będzie to bardzo ciekawa na 1-szy rzut oka odmiana, niemniej jednak nie będzie to użyteczne. Wprowadza do w umyśle użytkownika zamieszanie dlatego, że on jest przyzwyczajony do czegoś zupełnie innego. Co za tym idzie, taki użytkownik nie będzie się czuł na tej stronie komfortowo. Nie chodzi już w całości o projektowanie logo, niemniej jednak o to, ażeby mieć świadomość tego, gdzie je umiejscowić. Jeżeli już logotyp będzie dobry, a jednocześnie jeśli będzie zawarty w odpowiednim miejscu, to strona www z pewnością będzie działała tak, jak należałoby. Drugą kwestią jest także umieszczenie najważniejszych informacji do linii zanurzenia, czyli do takiej linii, do której użytkownik widzi wszystko bez scrollowania strony. Żyjemy w dość szybkich czasach i aktualnie konsumenci rzeczywiście nie mają czasu na niekończące się przewijanie strony. Chcą wszystko mieć od razu i powyżej linii zanurzenia znaleźć wszystkie odnośniki, zakładki i najbardziej istotne szczegóły.
Więcej informacji na stronie: projektowanie graficzne.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze