/ by admin / Komputery i internet / No Comments

W jaki sposób można dowiedzieć się kto dzwoni

Na pewno przynajmniej kilka razy zauważyliśmy na ekranie naszego telefonu obcy numer. Właściwie każdy ma inną taktykę – niektórzy zwyczajnie nie odbierają takich telefonów, inni odbierają i z ciekawością dowiadują się kto jest po drugiej stronie. Jednakże nie za każdym razem taka osoba pragnie się ujawnić.

Najczęściej odpowiada wymijająco, nie chcąc pokazać prawdziwych danych. W takich okolicznościach powinna się nam zapalić czerwona lampka. Musimy zastanowić się, czy osoba nie jest oszustem? W obecnych czasach bardzo popularne jest oszukiwanie przez telefon, zwłaszcza starszych osób. Nazywa się oszustwem na wnuczka. Warto wtedy zapytać taką osobę o dane i nie kontynuować rozmowy, jeżeli już zauważamy, że ta osoba tych danych nie woli podać. Zdarza się natomiast także tak, że dane są błędne. W takich oszustwach zazwyczaj biorą udział osoby, które wiedzą, jak poprowadzić rozmowę. Możliwe, że znają dosłownie dane faktycznego wnuczka i to właśnie je podadzą. Dlatego nie dawajmy się nabrać. Jeżeli już nie wiemy starannie kto dzwonił, nie dawajmy żadnych pieniędzy. Wręcz jeżeli już osoba teoretycznie wzbudza nasze zaufanie. W każdym momencie bardzo dobrze jest najpierw się spotkać osobiście i sprawdzić kim jest rozmówca. Nigdy nie podawajmy natomiast adresu zamieszkania. O ile jest to wnuczek, na pewno ten adres zna. Jeżeli podejrzewamy oszustwo, warto dodać by zgłosić to na policję. Oprócz nas, ofiarą oszustwa mogą paść także inni ludzie.Jak sprawdzić do kogo trzeba numer telefonu?Oprócz zgłoszenia sprawy na policję, możemy również sami dowiedzieć się, kto dzwonił z obcego numeru. Najlepszym wyjściem jest sprawdzenie tego w internecie. W teraźniejszych czasach internet to perfekcyjna baza danych. Zazwyczaj taki numer bez problemu zostanie znaleziony a my otrzymamy podstawowe dane osoby, która z niego dzwoniła. Zobacz więcej: jak znaleźć numer telefonu.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze