/ by admin / Kultura i sztuka / No Comments

Gdzie obejrzeć prace Igora Mitoraja?

Współczesna rzeźbiarstwo ma wybitnych polskich przedstawicieli takich jak Igor Mitoraj. Jest to artysta, który zasłynął monumentalnymi rzeźbami wykonywanymi między innymi z brązu czy także trawertynu, które gościły w najbardziej znanych globalnie galeriach, w galerii paryskiej czy także mediolańskiej.
Prace Igora Mitoraja – na co zwrócić uwagę?
Nie ulega wątpliwości, że Igor Mitoraj rzeźba to wybitne prace artysty, które zdobyły uznanie krytyków ekspertów oraz kolegów po fachu na całym świecie.

Należy podkreślić, że jego prace były wystawiane w najbardziej znanych galeriach sztuki nowoczesnej a także współczesnej. Co za tym idzie, jest to artysta znany w całym świecie współczesnego rzeźbiarstwa, który swoją młodość spędził w Polsce, gdzie odebrał staranne wykształcenie artystyczne, a następnie rozpoczął swoją pracę w krajach takich jak Włochy oraz Francja. Rzeźby Igora Mitoraja przedstawiają herosów oraz bogów, ponieważ nawiązują do mitologii greckiej oraz rzymskiej, która stanowiła dla artysty największą inspirację. Stąd też niemałą część życia podróżował między innymi po Grecji a także Włochach, gdzie studiował rzeźby wybitnych artystów rzeźbiarzy ze starożytności. Warto dodać o tym, że jeżeli już jesteśmy zainteresowani sztuką współczesną, a zwłaszcza rzeźbiarstwem w zrobieniu Igora Mitoraja to na 100 procent warto odwiedzić galerie sztuki nowoczesnej, gdzie będziemy mogli zapoznać się w sposób dokładny z jego wybitnymi pracami np takimi jak rzeźba Perseusz, Helios czy także Asklepios. Ze stuprocentową pewnością są to wybitne prace, którym warto się przyjrzeć.

Warto sprawdzić: Igor Mitoraj.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze