/ by admin / Marketing i reklama / No Comments

Jak sprzedawać zapachem

O ile wchodzisz do sklepu i w tym sklepie bardzo ładnie pachnie, to nie daj się zwieść, bo ten bardzo ładny zapach nie jest użyty po to, żeby było ci w tym sklepie bardzo miło, niemniej jednak po co, byś kupił w dodatku. Zapachy do pomieszczeń mogą odpowiednio oddziaływać na ludzi. Oddziaływanie zapachów jest bardzo szerokie i w bardzo wielu sytuacjach również niezrozumiałe dla sporo osób.

Zapach może kreować konkretne postawy oraz dodatkowo działania i to w wielu sytuacjach w sposób całkowicie nieświadomy.
Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że stosowanie konkretnych zapachów może się przełożyć na to, że osiągniemy odpowiednie efekty. Na przykład aromatyzacja pomieszczeń kwiatami i zapachami rozluźniającymi powoduje, że człowiek w takim sklepie spędza zatemej czasu. Jeżeli spędzi tam dodatkowo czasu, to w znacznym stopniu wzrasta również prawdopodobieństwo, że dokona zakupu albo że jego zakupy będą większe, niż byłyby w momencie, gdyby w sklepie pachniało neutralnie lub nie było tam żadnych zapachów. Celowo rozpyla się w sklepach dokładnie sprecyzowane mieszanki zapachowe, aby wzbudzić dane reakcje. Właściwie każdy zapach oddziałuje na człowieka inaczej, może rozluźniać, lub powodować chęć do działania. Może również wywoływać ochotę na ryzyko, przez co niektóre osoby będą skłonne kupić coś, czego w normalnych ustaleniach ażeby nie kupiły. Dyfuzory zapachowe stosowane w sklepach mają za zadanie utworzyć w tych miejscach odpowiednie warunki do dużych zakupów. Im lepsze są te warunki, tym w dużym stopniu wzrasta prawdopodobieństwo, że sklep zrobi duży utarg. Jak widzisz, jest w tym określony cel i w większości przypadków łatwy do osiągnięcia.
Więcej informacji na stronie: zapach do sklepu .

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze