/ by admin / Marketing i reklama / No Comments

Skuteczne pozycjonowanie stron – etapy

Chociaż pozycjonowanie stanowi już nieodłączny szczegół akcji marketingowych dla dużych, średnich i niewielkich przedsiębiorstw, są jeszcze osoby, które nie wiedzą, na czym polega współpraca z pozycjonerem. Warto zatem tę niewiedzę usunąć, tym bardziej że coraz nie najprościej przebić się do świadomości klienta bez bardzo dobrze wypromowanej strony.
Pozycjonowanie stron – bez względu na to, czy współpracujemy z firmą pozycjonującą, czy z freelancerem – przebiega zazwyczaj według następujących etapów:

Klient odzywa się do firmy pozycjonującej/freelancera i przedstawia mu własne wymagania (w tym celu trzeba zazwyczaj wypełnić formularz kontaktowy)

Po kilku godzinach (przeważnie do doby) firma pozycjonująca/freelancer przesyła odpowiedź, a w niej wstępną analizę naszej strony, analizę stron naszych konkurentów, wykaz proponowanych fraz, wytyczne optymalizacyjne itd.

Klient akceptuje ofertę
Rozpoczynają się prace (wiele firm/freelancerów gwarantuje wyniki już po kilku dniach).

SEO w pigułce
Oczywiście dalsze prace zależą od tego, co jest do zrobienia na stronie, ale zadania dzielą się zazwyczaj na optymalizację i linkowanie. Do optymalizacji wchodzi optymalizacja programu i treści, czyli np. wprowadzenie tekstów do dziedzinie, uczynienie adresów URL przyjaznymi, wyeliminowanie błędów w kodzie, przyspieszenie pobierania się strony z serwera i tym podobne.
Linkowanie to z kolei pozyskiwanie linków w źródłach zewnętrznych, takich jak zaplecza, strony z tekstami typu pressel, katalogi internetowe itd. Dodajmy że profesjonalny pozycjoner powinien utrzymywać stały kontakt z klientem, a także – jeżeli już taka jest kliencka wola – udzielać specjalistycznego doradztwa na każdym etapie prac. Bez wątpienia SEO to działania o wiele bardziej skomplikowane niż wynika to z powyższego zarysu, niemniej jednak – jeśli wybraliśmy dobrą firmę – nie musimy się o to przejmować. No właśnie, jeśli wybraliśmy dobrą firmę, bo ofert jest dziś sporo, jednak nie wszystkie z nich są warte uwagi. Zanim wybierzemy więc jakąkolwiek, warto zweryfikować, czy określony usługodawca ma dobrą renomę, odpowiednie doświadczenie i tym podobne. Promowanie strony w sieci to zbyt poważne przedsięwzięcie, żeby podejść do niego w sposób flejtuchowaty.
Więcej: pozycjonowanie na abonament częstochowa.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze