/ by admin / Medycyna i uroda / No Comments

Glukometr i akcesoria do glukometru

Cukrzyca uznawana jest teoretycznie za choroby nieuleczalne, aczkolwiek różnicujemy ją na cukrzycę typu pierwszego i cukrzyca typu drugiego. O ile cukrzyca typu drugiego, której źródłem są przede wszystkim konkretnych geny i która związana jest z dziedziczeniem, jest nieuleczalna, o tyle cukrzyca wieku młodego w wielu sytuacjach daje się ustabilizować. Stabilizacja ta wykonywana jest za pomocą konkretnych dawek insuliny, a również stosownej diety.

Należy stosować glukometr, b systematycznie zmierzyć sobie poziom cukru we krwi i równocześnie również niezbędne jest pilnowanie, ażeby w naszej diecie nie pojawiały się te produkty, które mogą doprowadzić do wysokich wahań.
Cukrzyca bardzo łatwo jest zdiagnozować po swoim samopoczuciu. W wielu sytuacjach objawia się ona znacznym spadkiem energii i to tak dużym spadkiem, że jesteśmy w stanie usnąć na siedząco. Jeżeli już więc to tak czy w tych czas byliśmy pełni energii, a w tej chwili zdarza nam się usnąć tam, gdzie siedzimy, To czym prędzej należy się wybrać na badanie poziomu cukru we krwi. Badanie takie powinno zostać zrobione z krwi obwodowej, którą oddamy do badania w najbliższym ośrodku zdrowia. Na wynik badania powinno się poczekać od dwóch zazwyczaj do 5 dni. Gdy okaże się, że kłopotem jest cukrzyca, należy się zaopatrzyć w glukometr, a następnie systematycznie badać poziom cukru we krwi, porównując wartości zarówno przed posiłkiem, jak i po posiłkach do glukometru musimy posiadać również paski do glukometrów, które trzeba co jakiś czas dokupować, oraz dodatkowo dodatkowe nakłuwacze.
Więcej: nakłuwacze lub lancety.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze