/ by admin / Medycyna i uroda / No Comments

Jak pozbyć się rozstępów?

 

które w szybkim tempie przybrały na wadze lub odchudzających się, z skutkiem jojo, które na przeróbek chudną i tyją. Drogerie kompletne są specyfików mających rozwiązać kłopot – nie w każdym momencie jednakże są one skuteczne. Jeżeli już systematyczne stosowanie kosmetyków nie likwiduje rozstępów, powinno się zacząć kompleksową pielęgnację, która umożliwi jak najmocniej je rozjaśnić – nie zawsze możliwe jest całkowite usunięcie domowymi sposobami.

Pierwszym krokiem w walce z rozstępami powinien być peeling. Nie tylko usunie on martwy naskórek, odsłaniając nowy, niemniej jednak głównie wygładzi skórę, sprawiając, że wizualnie będzie ona prezentowała się całkiem dobrze. Regularnie wykonywany ma możliwość w dużym stopniu rozjaśnić przebarwienia, poprzez ścieranie wierzchniej warstwy naskórka. Następnym etapem pielęgnacji jest sięgnięcie po balsam lub krem do ciała z aktywnymi składnikami – tutaj świetnie kontroluje się masło shea. Składnik ten odnawia komórki skóry i koryguje jej koloryt, usuwając wszelkie plamy, przebarwienia i podrażnienia. Shea jest w stanie w dużym stopniu zregenerować uszkodzoną skórę. Usuwanie rozstępów to przede wszystkim wygładzanie i natłuszczanie skóry, tak, aby jej warstwa wzmocniła się i nabrała zdrowego kolorytu i blasku.

Powinno się pamiętać, że dobrze dopasowana pielęgnacja zadziała wyłącznie wówczas, gdy będzie stosowana regularnie. Najlepszy dosłownie kosmetyk nie zdziała cudów, gdy będzie używany wyłącznie raz na jakiś czas.

Zobacz również: skóra.

Dodaj komentarz

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze