/ by admin / Medycyna i uroda / No Comments

Jak prawidłowo dozować sobie witaminy?

 

Nasze mocno przetworzone społeczeństwo jest nauczone do tego, żeby zapychać własne żołądki jedzeniem, które nie zawiera w sobie żadnej wartości odżywczej, a jedynie puste kalorie. Niestety nie jest to dla nas ani świetne, ani zdrowe. Znacznie w bardzo wielu sytuacjach powinnaś się skłaniać do tego, ażeby jeść warzywa i owoce. Zalety takiego sposobu żywienia są niepodważalne. Na przykład. witamina D3, którą zjadamy, przyczyni się w ogromnym stopniu do poprawy funkcjonowania naszych kości i zębów.

Dobrodziejstwo owoców i warzyw polega przede wszystkim na tym, że nie są one przetworzone. Co za tym idzie zjadając je, minimalnie obciążamy swój układ pokarmowy. Witamina C, która jest zawarta w świeżych owocach i warzywach, przy tym odtruwa nasz organizm i powoduje, że jest on czysty i działa należycie. Kwasy omega 3 sprawiają, że włosy są elastyczne, a skóra odporna i nawilżona. Jeżeli już jemy warzywa, mamy więcej energii i nasz żołądek całkiem dobrze wszystko trawi. Objętość mas kałowych jest większa, tak więc nie posiadamy problemów z zaparciami, brzuch jest płaski, bo nie jest wyładowany resztkami glutenu oraz dodatkowo jedzeniem, które jest dla nas bezwartościowe. Koenzym Q10 natomiast stwarza, że przez długi czas zachowujemy młodość i witalność. Żadne pieczywo ani żadne mięso nie da nam tyle, ile mogą dać nam owoce i warzywa. Ich bogactwo powoduje, że organizm jest wręcz postawiony na nogi i funkcjonuje tak, jak powinien. Bez względu na to, czy potrzebna nam jest witamina C, witamina K2 czy inna, znajdziemy ją bez problemu w warzywach i owocach.

Sprawdź więcej: witamina d.

Dodaj komentarz

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze