/ by admin / Medycyna i uroda / No Comments

Rehabilitacja po zabiegach – co trzeba wiedzieć?

Artroskopia to zabieg wykonywany w celu ocenienia diagnostycznego struktur, przykładowo kolana czy barku. Używa się go w przypadku wystąpienia różnych nieprawidłowości w obrębie danego stawu. Nie jest to zabieg bardzo inwazyjny, a jego przeprowadzenia nie wymaga hospitalizacji.

Jednak staw, który został mu poddany, musi być po zrealizowaniu zabiegu maksymalnie obciążonych. Zalecany jest również szybkie wprowadzenie rehabilitacji.
Rehabilitacja po artroskopii
Należy zacząć od tego, że rehabilitacja po artroskopii kolana może trwać nawet do 3 miesięcy, zależy to od stanu pacjenta oraz szybkości regeneracji. Zaleca się, aby na początku ćwiczenia z fizjoterapeutą odbywały się przynajmniej dwie razy w tygodniu. W szczególności w sytuacji stawu kolanowego czas ma kluczowe znaczenie i im szybciej zaczniemy rehabilitację, tym lepiej. W przypadku powrotu do prawidłowego działania stawu kolanowego kluczowe są pierwsze 4 tygodnie, dlatego nie należy zwlekać z decyzją o podjęciu rehabilitacji. Oczywiście bardzo duże znaczenie w powrocie do sprawności, ma właściwy wyselekcjonowanie ćwiczeń o najlepszym natężeniu oraz częstotliwości. Na podobnych zasadach odbywa się rehabilitacja po artroskopii łokcia. Również w tym przypadku spore znaczenie ma czas oraz profesjonalna fizjoterapia pod okiem doświadczonego specjalisty. Czas ma kluczowe znaczenie w przywracaniu funkcjonalności uszkodzonego albo objętego stanem zapalnym stawu, również po operacjach powinno się jak najszybciej rozpocząć rehabilitację. Przykładem jest szybka rehabilitacja po operacji barku, która pozwala na powrót pacjenta do zdrowia.
Zobacz również: rehabilitacja po artroskopii kolana.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze