/ by admin / Medycyna i uroda / No Comments

Zabawki dla dzielnego pacjenta

Co zrobić, żeby dzieci chętnie przychodziły do naszego gabinetu lekarskiego? Niewątpliwie w takiej okoliczności warto jest je jakoś zmotywować. Dzielny pacjent dentysta to wyróżnienie, które stomatolodzy wręczają małym pacjentom, jako uznanie dla ich odwagi. Powiedzmy sobie szczerze, że znacząca większość dorosłych ludzi boi się wizyty u dentysty, a co dopiero niezbyt duże dziecko, któremu każemy się położyć w niezbyt wygodnej pozycji, w dodatku otworzyć usta i słuchać nieprzyjemnego dźwięku narzędzi stomatologicznych.

Dziecko ma prawo się bać, dlatego także warto je, jakoś oswoić. W większości gabinetów wykorzystuje się w tym celu tak zwaną wizytę adaptacyjną. Na tej wizycie nie wytwarza się żadnego zabiegu, tylko pokazuje dziecku gabinet, żeby poczuło się ono tam swobodnie. Wizyta adaptacyjna częstokroć także związana jest z informowaniem dziecka o tym, co będzie realizowane na kolejnej wizycie. Kiedy wybije już termin pierwszej wizyty, dziecko świetnie się sprawowało, a lekarz preferuje je w ten sposób jakoś wynagrodzić, przyznaję się nagrodę. Dzielny pacjent zabawki to takiego podziękowania może to być mała maskotka, jakaś rozkładana figurka, balonik albo jakikolwiek inny gadżet, który ucieszy dziecko. Często dzieci chętnie uczestniczą w różnorakich czynnościach, o ile podziękujemy im za to właśnie w taki sposób. Dzielny pacjent naklejki także są świetnym sposobem na to, aby przekonać dziecko do kolejnych wizyt. Maluch może zbierać naklejki i im w dodatku wizyt zaliczy, tym bardziej powiększy się jego zbiór.
Zobacz: dzielny pacjent nagrody.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze