/ by admin / Motoryzacja / No Comments

Filtr dpf

Filtr dpf montowany jest w samochodach, które mają silniki diesla. Jego rolą jest ograniczenie emisji szkodliwych substancji, przykładowo. sadzy do atmosfery.

W trakcie spalania ropy cząsteczki zanieczyszczeń wydostają się z pojazdu. Dzięki zastosowaniu dfp łódź są w znacznym stopniu zatrzymywane na filtrze. Oczywiście nie każdy samochód z silnikiem diesla wyposażony jest w filtr cząstek stałych. Starsze modele go nie posiadają. Posiadanie filtra cząstek stałych w samochodzie wiąże się z tym, że trzeba przeprowadzać serwis dpf łódź. Najczęściej polega on na tym, że filtr czyszczony jest przy pomocy odpowiednich środków chemicznych. Zabieg ten jest bardzo krótki a pozwala na przywrócenie filtrowi skuteczności mocno zbliżonej do tej, którą osiągał w stanie fabrycznie nowym. Regularne serwisowanie podzespołów w aucie zapewnia, że nie będą ulegać awarii. Naprawa dpf łódź, czy wymiana filtra związane są ze dużym wydatkiem. Objawy zapchanego filtra dpf są bardzo charakterystyczne, należą do nich zmniejszona moc silnika, problemy z turbosprężarką oraz z odpaleniem auta. Kierowcy zauważają także większe zużycie paliwa oraz charakterystyczny zapach spalin. By nie dopuścić do awarii filtra cząstek stałych powinno się stosować w samochodzie odpowiedniego oleju silnikowego. Przyczyną awarii dpf może być też awaria turbosprężarki lub usterka silnika. Generalnie samochody z silnikami diesla zostały stworzone do tego, aby pokonywać dalekie odległości. Ani akumulatorowi ani filtrowi cząstek stałych nie służy jazda na krótkich trasach.

Warto sprawdzić: dpf łódź.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze