/ by admin / Motoryzacja / No Comments

Filtry cząstek stałych

Restrykcyjne zasady dotyczące dbałości o środowisko nakazują, by samochody emitowały do atmosfery jak najmniej towarów spalania paliwa. W samochodach montuje się specjalne filtry, które mają za zadanie unieszkodliwić pozostałości przenikające do atmosfery i tym samym zadbać o to, aby nasze powietrze było zwyczajnie czystsze. W samochodach popularne są filtry do wypalania cząstek stałych.

Z takimi filtrami mamy do czynienia przede wszystkim w sytuacji pojazdów z silnikami diesla. Takie samochody są przeznaczone dla bardzo specyficznego grona użytkowników. Chodzi głównie o tych użytkowników, którzy jeżdżą dużo i najczęściej. Takie osoby potrzebują oszczędnych samochodów, a ponadto pragną posiadać sposobność komfortowej jazdy. Dość oszczędnym typem samochodu jest właśnie samochód z silnikiem diesla, ale jest on też przeznaczony jedynie i wyłącznie do długich tras. Na krótkich zamontowane w nich filtry DPF lub FAP nie będą mogły spełniać swoich zadań, dlatego, że silniki nie osiągną wystarczająco wysokiej temperatury. Silnik osiąga wyższą temperaturę, kiedy dłużej funkcjonuje. W zasadzie im bardziej długa jest trasa, tym większa jest temperatura silnika. Wypalanie filtrów FAP jest możliwe w ustaleniach wyższej temperatury, ale kiedy trasa jest krótka i silnik nie osiągnie tej wyższej temperatury, cząstki nie zostaną wypalone. Ma to bardzo negatywny wpływ zarówno na stan silnika, jak i całego samochodu, ale także na portfel kierowcy, bo częstotliwość wizyt na stacji benzynowej będzie wówczas zwyczajnie większa. Kiedy potrzebna jest regeneracja DPF lub specjalne działania zmierzające do wypalenia tego filtra, trzeba odnaleźć renomowany warsztat.

Więcej: regeneracja dpf.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze