/ by admin / Motoryzacja / No Comments

Gęstość elektrolitu – areometr

Wszyscy właściciele samochodów powinni być świadomym, że warto regularnie sprawdzać stan akumulatora. Jak wiemy, akumulator odpowiada za rozruch samochodu, oraz za poprawne działanie systemów elektrycznych, takich jak choć radio, klimatyzacja czy komputer pokładowy. Oczywiście z biegiem czasu stan akumulatora ulega pogorszeniu, dlatego warto go regularnie sprawdzać, stosując łatwe urządzenia warsztatowe, takie jak areometr do pomiaru gęstości elektrolitu.

Co to jest areometr?
Jest to urządzenie warsztatowe, które umożliwia ocenić stan akumulatora, poprzez pomiar gęstości elektrolitu, czyli kwasów w baterii. O stanie akumulatora, a zatem jego sprawności technicznej, w dużym stopniu świadczy właśnie stan elektrolitu, dlatego warto go regularnie sprawdzać stosując proste rozwiązania, takie jak areometr do akumulatora. Urządzenie jest tanie i bardzo proste w obsłudze, wyróżnia się też ergonomicznym uchwytem w kształcie gruszki. Dzięki stosowaniu tego urządzenia możemy uniknąć bardzo istotnych problemów z rozruchem samochodu, ponieważ będziemy znali stan akumulatora i odpowiednio wcześnie wymienimy go na nowy lub również wymienimy płyn techniczny, który przedłuża jego żywotność. Warto dodać natomiast o tym, by zakupować urządzenia od sprawdzonych dostawców oraz producentów, takich jak tester gęstości elektrolitu przeznaczony do akumulatorów kwasowych. Dzięki stosowaniu takich prostych rozwiązań możemy uniknąć wielu problemów technicznych z naszym samochodem i zadbać o jego odpowiednie wyposażenie.

Więcej: areometr do akumulatora.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze