/ by admin / Motoryzacja / No Comments

Objawy awarii sprężarki

Właściwie każdy kierowca powinien pamiętać o tym, aby raz w roku robić przegląd i serwis klimatyzacji. To, ile kosztuje nabijanie klimatyzacji łódź związane jest z tym, jaki czynnik chłodzący należy do niej wlać. W nowszych modelach aut stosuje się droższy czynnik, niemniej jednak też taki, który spełnia rygorystyczne normy środowiskowe wypracowane przez urzędników z Unii Europejskiej.

Ogólnie do klimatyzacji nadają się dwa czynniki: R134a , który stosowany jest w samochodach, które były produkowane do 2017 roku a także znacznie droższy R1234yf, który musi być stosowany obowiązkowo od 2017 roku w nowych autach, sprzedawanych na terenie państw należących do unii. Jeżeli już podczas serwisu klimatyzacji okaże się, że układ jest nieszczelny, konieczna jest naprawa klimatyzacji samochodowej łódź. W innym wypadku czynnik będzie wyciekał z klimatyzacji i chłodzenie nie będzie skuteczne. Takie naprawy nie należą do kosztownych, ale zdarzają się dość na prawdę bardzo często zwłaszcza w starszych modelach samochodów. Niektóre auta mają też często awarię sprężarki klimatyzacji. Ta objawia się tym, że kompresor pracuje bardzo głośno, a powietrze z nawiewów jest cały czas ciepłe. To, że jest problem ze sprężarką można także odczytać, podpinając auto do komputera. Zatartą sprężarkę można oddać do regeneracji. Koszt takiej regeneracji to kwota od 300 do 700 złotych i uzależniona jest od modelu auta. Regeneracja to tańsze rozwiązanie. Wymiana sprężarki na nową to koszt wręcz dwukrotnie wyższy, dlatego wielu kierowców z niej rezygnuje.

Sprawdź: naprawa klimatyzacji samochodowej łódź.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze