/ by admin / Motoryzacja / No Comments

Olej silnikowy

Raczej nie należy nikomu mówić o tym, że olej silnikowy w samochodzie pełni bardzo istotną funkcję. To właśnie olej daje możliwość całej jednostce działać w sposób prawidłowy. Z tego względu każdy kierowca powinien regularnie kontrolować poziom oleju w samochodzie.

Niezależnie od tego czy masz zdecydowanie najlepszy olej 10W40 czy również tani olej 15w30, to jeśli jego stan będzie zbyt niski, to na pulpicie auta na pewno pojawi się dobrze dopasowana kontrolka ostrzegawcza. Natomiast co zrobić, jeżeli po uzupełnieniu ubytków za jakiś czas znowu wystąpi ten problem? W takim przypadku najprawdopodobniej uszkodzony jest silnik bądź jakiś detal, który odpowiada za transport oleju. Mogą to być pierścienie silnikowe, węże prowadzące olej czy też nieszczelna miska olejowa. Przyczyn może być rzeczywiście wiele. Jednak jeżeli już w sprawach mechanicznych w aucie wszystko jest w jak najlepszym porządku, to przyczyn powinno się szukać gdzie indziej. Wówczas całkiem możliwe, że kłopotem jest zły olej silnikowy. Jeżeli już nie masz pojęcia jaki masz kupić olej, to może warto przeczytać opinie przez zakupem. Przykładowo olej 10w40 QUALITIUM Protec opinie klientów w internecie ma bardzo dobre. Każdy pojazd posiada wyposażony jest w specyficzny silnik samochodowy, który wymaga odpowiedniego oleju. Dlatego też na rynku znajduję się sporo marek producentów olejów a także sporo ich odmian. W zależności od silnika olej może być bardziej albo mniej gęsty, a także bardziej albo mniej lepki. O tym jakie właściwości ma olej silnikowy można dowiedzieć się właśnie po jego nazwie. Właśnie stąd na rynku znajdują się oleje o oznaczeniu 5W30 czy też olej 10W40 oraz sporo innych.

Źródło informacji: olej silnikowy.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze