/ by admin / Motoryzacja / No Comments

Panele fotowoltaicznie na wiatce

Jako pracodawca powinieneś zadbać o to, by na parkingu firmowym wyszukały się wiaty rowerowe, w których pracownicy będą mogli zostawić rowery, motocykle oraz hulajnogi. Wsiadanie do samochodu w deszczową pogodę nie jest aż tak uciążliwe, niemniej jednak narażanie rowerów i motocykli na takie warunki atmosferyczne, może im mocno zaszkodzić. Zadbaj o to, aby wiaty rowerowe i carporty były solidnie wykonane.

Najczęściej stawiane są z aluminiowych konstrukcji, które są przymocowane na kotwach do podłoża. To gwarantuje, że nie wykrzywią się i nie odfruną wówczas, gdy będzie wiał wiatr. Dach takiej wiaty może zachować się jak latawiec, o ile porwie go wiatr może uszkodzić samochody i okoliczne budynki. Dlatego istotne jest, by konstrukcja była solidna i fachowo zamontowana. Wiaty samochodowe mogą równocześnie stanowić stelaż dla instalacji fotowoltaicznej. Tym samym możesz wykorzystać jedną przestrzeń na dwa sposoby. Panele fotowoltaiczne są nie ciężkie, więc nie będą stanowić żadnego obciążenia dla takiej wiaty. Jedyne, co jest niezbędne, to wygospodarowanie miejsca na skrzynkę z bezpiecznikami oraz falownik. Te dwa urządzenia można powiesić na jednym ze słupów konstrukcyjnych tak, aby znajdowały się pod dachem i nie mokły. Wiata, w współzależności od wielkości może pomieścić od 6 do 10 samochodów. Nic nie stoi na przeszkodzie, ażeby taką wiatę postawić również w domu. Wtedy może być mniejsza – na dwa auta. W domach prywatnych panele fotowoltaiczne nie zajmują aż tyle miejsca, więc nieduża wiata na pewno będzie wystarczająca.

Sprawdź: paleta manurack producent.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze