/ by admin / Motoryzacja / No Comments

Parkomaty i parkometry

Kilka osób przyjeżdżających do danego aglomeracje coraz częściej spotyka się z tym, że na jego terenie znajduje się innowacyjny system parkingowy. W zależności od miasta i uchwały rady miejskiej regulowanie opłat parkingowych obowiązujących na terenie danego aglomeracje jest czy tez bywa zależne od przyjętej przez radnych uchwały miejskiej określającej w jasny i wyraźny sposób zasady aktualne w tym obecnie zakresie.

W celu ułatwienia dokonywania opłat przez kierowcę przybywającego do aglomeracje na jego terenie w określonej odległości od siebie znajduje się nowoczesny parkometr umożliwiający i na pewno bardzo mocno ułatwiający dokonywanie opłat parkingowych. Co więcej na urządzeniu tym albo w jego bardzo bliskiej odległości znajduje się zazwyczaj informacja ile kosztuje godzina parkowania , a dodatkowo w jakie dni godziny te są płatne. W wielu miastach strefa płatnego parkowania obowiązuje w konkretnie określonych godzinach , a oprócz tego pewnych dniach. Dość często się zdarza, że parkomat nie pobiera opłat w weekendy i święta, co na pewno wpływa na zwiększone zadowolenie kierowców przybywających do konkretnego ośrodki miejskie. Nieco przeciwnie może wyglądać sytuacja w miejscach, w których zamontowane są szlabany i by móc je przekroczyć i wjechać oraz wyjechać naszym samochodem z terenu parkingu zmuszeni jesteśmy do dokonania opłaty. Takie miejsca są zazwyczaj płatne zarówno w dni powszednie jak i weekendy i święta. Dlatego również w celu uniknięcia mandatu od straży miejskiej po przybyciu do konkretnego aglomeracje najbardziej jest wyszukać i sprawdzić godziny płatnego parkowania.
Warto zobaczyć: rogatka.

Dodaj komentarz

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze