/ by admin / Motoryzacja / No Comments

Przegląd okresowy

Niestety ostatnimi czasy wszystko nieubłagalnie drożenie, zarówno paliwo jak i części do auta. Też za przegląd okresowy zapłacimy niew dodatku.
Zapewne wiemy i pamiętamy o tym, że przegląd diagnostyczny samochodu robimy corocznie.

Również nowy samochód, który dopiero opuścił salon musi przejść przegląd. Wyłącznie z konieczności wykonywania przeglądów wyłączone są pojazdy zabytkowe, które wyposażone są w charakterystyczne żółte tablice rejestracyjne. Badanie techniczne auta ma stały charakter i określają to aktualne przepisy prawa.
Aktualna cena za przegląd samochodu osobowego wynosi 98 złotych. Ta cena obowiązuje w całej Polsce. W trakcie przeglądu powinno się także uiścić opłatę ewidencyjną w wysokości około 3 zł. Ale, jeśli nasz samochód wyposażony jest w gaz to cena za przegląd może się różnić, ponieważ powinno się także przeprowadzić badanie techniczne butli. Więc za przegląd samochodu z instalacją LPG zapłacimy 162 złote.
Jeśli nasz samochód stracił ważne badanie techniczne to na stacji sprawdzeniu pojazdów można go utworzyć nawet po terminie. O ile termin badania nie został przekroczony o 45 dni to wtedy cena za przegląd nie ulegnie zmianie. Po upływie tego terminu stacja sprawdzeniu aut może doliczyć dodatkowe koszta, które są już zależne od stacji, w której będziemy wykonywać przegląd techniczny auta. Warto więc pilnować tego terminu, aby nie być narażonym na dodatkowe wydatki z tego tytułu. Najlepiej więc ustawić sobie sms przypominający o kończącym się badaniu technicznym pojazdu mechanicznego.

Sprawdź tutaj: myjnia samochodowa.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze