/ by admin / Motoryzacja / No Comments

Wybieramy olej do silnika

Żaden silnik samochodowy nie może działać należycie bez właściwego oleju. Olej smaruje tłoki silnika i pozwala na właściwe działanie układu napędowego. Poszczególni producenci samochodów zalecają inne oleje do swoich aut.

Ostatecznie wszystko zależy od tego, jaki jest rodzaj silnika, czym silnik jest napędzany i jaką ma moc oraz jaką ma liczbę cylindrów i jakie są jego parametry. Pośród poszczególnych olej można wyróżnić amsoil 0w30. Są także inne opcje tego oleju przeznaczone do silników, które działają nieco przeciwnie. Każdy silnik ma odrobinę inną budowę, a to zmusza również inne działanie i przeznaczenie innych płynów eksploatacyjnych. W silnikach diesla jest olej napędowy, jednak w silnikach benzynowych, jak sama nazwa wskazuje, benzyna. Takie same różnice dotyczą olejów silnikowych. O ile nie wiemy, czy wybrać olej amsoil 5w20, czy inny wariant oleju od tego producenta lub innej marki, to warto skonsultować się z zakładem mechaniki pojazdowej. Pracownicy zajmujący się naprawą pojazdów i uzupełnianiem płynów mają wiedzę dotyczącą rodzajów oleju polecanych do konkretnych konstrukcji, typów silników, a dosłownie poszczególnych marek i modeli pojazdów. Wykorzystanie niewłaściwego oleju może się skończyć nie tylko i wyłącznie brakiem stosownej mocy i poprawnego funkcjonowania pojazdu, ale nawet uszkodzeniem całego układu silnikowego, co sprawia konieczność drogiej naprawy. Bez wątpienia olej należy wymieniać także stosownie na prawdę bardzo często, żeby w każdej sytuacji był wystarczająco świeży i mógł prawidłowo funkcjonować.

Dodatkowe informacje: olej rowe 10w60.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze