/ by admin / Prawo / No Comments

Doradca restrukturyzacyjny-kto to

Postępowanie restrukturyzacyjne siedlce polega na tym, aby przedsiębiorstwo, które jest w trudnej sytuacji mogło porozumieć się z wierzycielami i w w zgodzie ze swoimi widokami na najbliższe czasy spłacać zadłużenie. Firma, która organizuje takie postępowania zwykle jest kancelarią prawną albo prawno podatkową. Dzięki znajomości przepisów pomaga pozbyć się długu i uregulować prawnie sposób jego spłaty.

Sporo firm nie ma świadomości tego, że restrukturyzacja siedlce jest dla nich szansą na to, ażeby pozbyć się zadłużenia. Dlatego tak ważne jest budowanie świadomości przedsiębiorców, że istnieją takie osoby jak doradcy restrukturyzacyjni, którzy pomagają pozbyć się zadłużenia i renegocjować niekorzystne dla firmy umowy. Każda firma przed ogłoszeniem upadłości powinna zasięgnąć opinii specjalisty i sprawdzić, czy możliwe jest w jej wypadku uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne siedlce. Z tego rozwiązania właściwie każdy przedsiębiorca może skorzystać wyłącznie raz. Zostało ono wprowadzone w 2020 roku w związku z tym, że przez pandemię wiele przedsiębiorstw stawało w obliczu bankructwa. Kluczowym warunkiem, który musi spełnić każda firma, która woli z niego korzystać jest niewypłacalność lub zagrożenie niewypłacalnością. Takie postępowanie wszczynane jest bez udziału sądu, czyli odpadają koszty sądowe. Potrzebne jest jedynie oświadczenie dłużnika i obwieszczenie go w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Sąd w żaden sposób nie wpływa na decyzję o podjęciu restrukturyzacji, niemniej jednak w sytuacji gdy postępowanie będzie nadużywane, możliwe jest postępowanie sądowe względem dłużnika.

Więcej informacji na stronie: postępowanie restrukturyzacyjne Siedlce.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze