/ by admin / Prawo / No Comments

Jak starać się o odszkodowanie za PRL

Czy na ten moment można jeszcze skutecznie walczyć o odszkodowanie za represje komunistyczne i stalinowskie? Jak najbardziej tak, a pomocnym podmiotem w trakcie składania wniosku i dochodzenia prawdy oraz zadośćuczynienia jest Kancelaria Adwokacka. W poprzednich latach dużo osób było internowanych i obarczonych represjami. Po latach okazywało się natomiast, że represje te były niesłuszne, czy również niezgodne z prawem.

W takiej okoliczności sąd w Polsce wydał sporo wyroków unieważniających, dzięki czemu dużo osób może ubiegać się o wysokie odszkodowanie za internowanie. Bez wątpienia, aby zacząć dochodzenie swoich praw trzeba złożyć wniosek do odpowiedniego organu. W tym przypadku jest to sąd, przez co Kancelaria Adwokacka może pomóc nam ze znakomitym skutkiem załatwić sprawę. Bez wątpienia w razie konieczności fachowcy oferują też pomoc w kontekście unieważnienia starych wyroków, wydanych w czasach PRL. A unieważnienie przez Sąd Okręgowy wyroku, który został wydany między 01.01.1994 r. a 31.12.1989 r. jest niezbędne do tego, by starać się o odszkodowanie za represje komunistyczne w Polsce. Osoby, które musiały zmagać się z ostrymi sankcjami w PRL mogą uzyskać zadośćuczynienie finansowe tu i w tej chwili. Oczywiście ogół podlega bazie prawnej, stąd też szanse na zyskanie odszkodowania są w rzeczywistości duże. Osoby represjonowane mogą starać się o odszkodowanie za internowanie osobiście bądź również poprzez uprawnione do tego podmioty. Może to być Minister Sprawiedliwości, osoba należąca do bliskiej rodziny czy też instytucje zrzeszające osoby dotknięte represjami prl.

Zobacz więcej: odszkodowanie dla osób represjonowanych.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze