/ by admin / Prawo / No Comments

Kancelaria notarialna

Wiele spraw związanych z przekazaniem majątku, dziedziczeniem lub ustanowieniem zarządu powinno się poświadczyć notarialnie. Część takich umów zawiera się między dwiema stronami we własnych ustaleniach, z kolei inne wymagają poświadczenia ze strony notariusza. Samemu możemy zawrzeć na przykład umowę kupna-sprzedaży auta, niemniej jednak sprzedaży nieruchomości, bez względu na jej charakter, w ten sposób zawrzeć już nie możemy.

Bardzo podobnie sprawa ma się z umową o pracę, którą zawiera pracodawca z pracownikiem, natomiast już testamentu nie możemy napisać we własnym zakresie, bo nie będzie on ważny w oczach prawa – musi bo sporządzić notariusz Łódź. Sporządzenie testamentu wymaga poświadczenia notarialnego, dlatego, że jedynie notariusz może zaświadczyć, iż zapisanie w testamencie majątku dokładnie sprecyzowanej osobie było rzeczywiście wolą spadkodawcy. Działalność notariusza zwykle opiera się na tych trzech głównych filarach, czyli przygotowywaniu aktów notarialnych związanych z zakupem i sprzedażą nieruchomości, poświadczeniem testamentów i przygotowywaniem dokumentów związanych z darowiznami. Darowizną może być zarówno nieruchomość, jak i ruchomość, konkretna kwota pieniężna, a wręcz umorzenie długu względem osoby udzielającej darowizny. Termin spotkania z notariuszem ustala się na dwa lub trzy tygodnie do przodu, niemniej jednak zdarzają się także krótsze terminy. Notariusz Łódź Bałuty wymaga konkretnej opłaty i może ją ponieść tylko jedna ze stron albo np obie strony, w współzależności od indywidualnych ustaleń.

Sprawdź również informacje na stronie: kancelarie notarialne w łodzi.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze