/ by admin / Prawo / No Comments

Upadłość konsumencka – pomoc prawnika

O ile pragniemy uwolnić się od długów, to z całą pewnością warto skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej, która udzielana jest przez profesjonalne kancelarie prawne. Warto mieć na uwadze o tym, że taka pomoc ukierunkowana jest zarówno do osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, jak również do spółek czy również osób prowadzących działalność gospodarczą. W związku z tym obejmuje usługi tj. upadłość firm, ale także upadłość osób fizycznych, czyli konsumencka.

Postępowanie w sprawach upadłościowych – na co zwrócić uwagę?
Nie ulega wątpliwości, że postępowanie przed sądem dotyczące upadłości wymaga między innymi skompletowania i przedłożenia przed sądem odpowiednich dokumentów. Konieczne jest także spełnienie wszystkich warunków formalnych, tak by w ogóle sąd przystąpił do rozpatrzenia wniosku. Warto zdawać sobie sprawę o tym, że kancelaria upadłościowa Kielce udzieli nam wsparcia na każdym etapie, a więc już na etapie przygotowania wniosku kompleksowego do sądu. Należy pamiętać o tym, że taki wniosek o ogłoszenie upadłości musi spełnić wszystkie wymagane warunki formalne, niemniej jednak muszą ponadto także istnieć przesłanki, aby taka upadłość konsumencka została ogłoszona. Jeśli sąd rozpatrzy pozytywnie taki wniosek to następuje kolejny etap, czyli tak zwane właściwe postępowanie upadłościowe. Warto dodać o tym, że kancelaria upadłościowa też na tym etapie udzieli nam wszechstronnego wsparcia prawnego. W tym etapie ustalana jest wartość majątku, niemniej jednak także sporządzona lista wierzycieli. Konieczne jest również sprzedanie majątku, tak ażeby uzyskane środki podzielić między wierzycieli.

Źródło informacji: upadłość konsumencka Kielce.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze