/ by admin / Prawo / No Comments

Znaczenie togi

Praca w wymiarze sprawiedliwości, a zwłaszcza na sali sądowej wymaga odpowiedniego wyglądu. Musimy przede wszystkim prezentować się nienagannie, by zaznaczyć powagę naszej funkcji. Styl, jaki sobie wybierzemy, będzie miał ogromne znaczenie w sposobie, jaki będą nas odbierali inni ludzie.

Na sali sądowej powinno się głównie wyglądać specjalistycznie. Istotne jest, byśmy wzbudzali respekt i budowali dystans między wszystkimi uczestnikami rozprawy. Strój sędziego, prokuratora czy adwokata musi podkreślać powagę instytucji, jaką jest sąd. W celu podkreślenia tej powagi na sali sądowej nosi się togi. Podczas wykonywania zwykłych obowiązków w sądzie radca prawny albo adwokat są ubrani po cywilnemu, zwykle w elegancki garnitur, jednak w momencie, kiedy wchodzą na salę rozpraw, mają na sobie togi. Są one wykonane z materiałów o sporej grubości i mają uniwersalny rozmiar pasujący na różnorakie sylwetki. Bez wątpienia są również konkretne rozmiarówki dla bardzo niedużych i bardzo dużych rozmiarów, niemniej jednak należy przyznać, że w znaczącej liczbie sytuacji ten sam rozmiar będzie pasował na normalne sylwetki. Toga kojarzy się z bardzo odpowiedzialną pracą i wskazuje na osobę, która para się prawem. Ten strój musi być w każdej chwili czysty, wyprasowany i pachnący. A dodatkowo toga musi posiadać odpowiednią długość. Nie może być ani za krótka, ani za długa. Gdyby się tak zdarzyło, mogłoby to wyglądać kuriozalnie, a to ostatnie złudzenie, jakie miałbym ochotę wywierać na sali sądowej. Dobór togi jest ważniejszy pod kątem długości, niż pod względem szerokości i ogólnego rozmiaru, z czym powinno się się w każdym momencie liczyć.

Więcej informacji: https://togi.telimena.com

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze