/ by admin / Sklepy internetowe / No Comments

Zioła i ich siew

Wiosna to zdecydowanie najlepszy czas, żeby rozpocząć sadzić zioła. Co prawda zioła możemy kupować w sklepie, a najczęściej wręcz w supermarkecie, ale zastanówmy się, jaka jest ich jakość. Te proponowane przez renomowane zielarnie na pewno są dobre, ale te pochodzące np z wielkopowierzchniowych marketów już niekoniecznie.

Były uprawiane na masową skalę i nie liczy się to, czy są zdrowe, a wyłącznie to, by urosły jak największe i jak najładniejsze. W celu szybkiego wzrostu rośliny te mają podawaną dużą dawkę azotu, niemniej jednak azot ten kumuluje się w nich w postaci azotyn, które źle wpływają na nasz organizm. Najzdrowsze zioła to na 100 procent te, które wyhodujemy samemu. Nie jest to trudne. Wczesną wiosną wystarczy wyłącznie zaopatrzyć się w pojemniki do uprawy, ziemię ogrodową, w razie potrzeby perlit oraz nasiona. Ziemią powinno się wypełnić doniczki i intensywnie podlać całość, a następnie posiać nasiona. Małe nasionka jedynie rozsypujemy na powierzchni, bardzo duże nasiona wysiewamy centymetr lub dwie cm pod powierzchnią gleby. Po kilku albo kilkunastu dniach pojawiają się pierwsze rośliny, które powinno się pielęgnować. Zioła, jakie można uzyskać we własny sposób to między innymi mięta, rumianek, nagietek, szałwia, koperek, lubczyk, tymianek, oregano, majeranek i wiele innych. Możemy też uprawiać typowo zdrowotne zioła, a jeżeli już nie mamy sposobności własnej uprawy, to powinno się się zdecydować na zakup gotowych. Nie gorzej nie robić tego w supermarketach, tylko korzystać z oferty zielarni czy to stacjonarnej, czy internetowej. W takim sklepie mamy zwyczajnie zagwarantowaną wysoką jakość produktów.

Polecana strona: https://mojazielarnia.pl/124-borelioza-ziola-na-borelioze

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze