/ by admin / Społeczeństwo / No Comments

Wspieramy najsłabszych – 1 procent podatku dla fundacji

W internecie znajdziemy multum fundacji a także organizacji o statusie organizacji pożytku publicznego, które z uwagą opisują własną działalność. Warto mieć na uwadze, że od kilkunastu lat mamy prawo przekazywać 1 procent podatku dochodowego na działalność takich instytucji oraz fundacji. Musimy jednakże pamiętać o prawidłowym wypełnieniu deklaracji podatkowej, a więc o zamieszczeniu dobrego krs 1 podatku.

krs 1 procent – co trzeba wiedzieć?
Na samym początku należy wspomnieć, że wykaz wszystkich organizacji pożytku publicznego, które zgodnie z prawem mogą ubiegać się o 1 procent podatku dochodowego naliczonego na rzecz osób fizycznych, znajdziemy w sieci. Taki wykaz jest aktualizowany co roku, dlatego warto regularnie go sprawdzać. Należy też dodać, że prośba o 1 procent podatku może być zgłoszona wyłącznie przez organizacje znajdujące się na tej liście. Jest to sposób na ograniczenie nadużyć. Dzięki temu możemy być spokojni, że nasze pieniądze trafią do organizacji, która naprawdę para się pomaganiem. Warto również dodać, że akcja przekaż 1 podatku cieszy się coraz większą popularnością. W społeczeństwie rośnie świadomość na temat prawa do przekazywania części podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji czy fundacji. Należy pamiętać, że nie jest to forma darowizny czy ulgi. Jest to zwyczajnie sposób, abyśmy mogli wspomóc wybraną organizację w jej działalności charytatywnej. Warto być świadomym natomiast, by gruntownie sprawdzić, czy wpisujemy prawidłowy krs wybranej organizacji.

Warto sprawdzić: krs 1 podatku.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze