/ by admin / Sport i turystyka / No Comments

Ubranie dla myśliwego

Myślistwo to ciekawy sport. Ma tylu zwolenników co przeciwników. Obrońcy praw zwierząt często wchodzą w konflikty z myśliwymi.

Aby zostać myśliwym, powinno się aplikować o specjalne pozwolenie na posiadanie broni , a dodatkowo przejść szereg testów. Typowe wyposażenie myśliwego to odzież myśliwska, latarka, strzelba, w pewnych przypadkach namiot. Odzież do lasu musi być wyprodukowana z materiałów w barwach ziemi, czyli brązy, zielenie, szarości. Przeciwnie myśliwy będzie widoczny dla zwierzyny już z daleka i nic nie upoluje. Ważnym elementem garderoby myśliwego jest kamizelka myśliwska. Chroni przed zimnem i zapobiega wyziębieniu. Stworzona jest z trwałego materiału. Zwykle posiada kilka kieszonek na schowanie dokumentów i drobnych rzeczy z ekwipunku, na przykład małej latarki. Inną nazwą myślistwa jest łowiectwo. Myśliwemu w większości przypadków towarzyszą psy myśliwskie, dzięki którym łatwiej wytropić zwierzynę. Dawniej myślistwo było domeną mężczyzn. Obecnie, kiedy stało się sportem, przyłączyły się do niego również kobiety. Nikogo już nie dziwi oferta sklepu odzieżowego, w którym widnieje kurtka myśliwska damska. Oczywiście kobiet w łowiectwie jest znacznie mniej niż mężczyzn, ale i dla nich ukazują się oferty damskiej linii odzieżowej do lasu. Koszula myśliwska damska ma inny fason niż koszula męska. Skrojona jest tak, aby zagwarantować kobietom komfort w trakcie polowania. Na długotrwałe polowania myśliwi zabierają ze sobą sprzęt biwakowy. Często spędzają noce na czatach, chronieni przez nieznaczny, maskujący namiot lub wypatrują zwierząt z ambony.
Polecam: odzież do lasu.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze