/ by admin / Uncategorized / No Comments

Skuteczna dezynfekcja, dezynsekcja, a także deratyzacja

Pchły to bardzo dzisiaj popularne szkodniki, które dopadają przede wszystkim naszych pupili. Wystarczy spacer po pastwisku albo łące ażeby nasz domowy zwierzak nabawił się tych skomplikowanych do zwalczenia, skaczących owadów. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że w pomieszczeniu, gdzie stale przebywa nasz pies, owady zagnieżdżą się na bardzo dobre.

Pchły w ciągu doby potrafią wypić dwadzieścia razy więcej krwi niż same ważą, a jeśli brakuje im żywiciela w postaci zwierzęcia, zaczynają gryźć również ludzi. W dodatku – rozmnażają się niewiarygodnie szybko, szacuje się, że jedna pchła w ciągu własnego życia może złożyć 600-2000 jaj. Larwy, które się z tych jaj wykluwają, chowają się w ciemnych kątach domu, tak ażeby nie dosięgało ich światło. Następnie larwy trafiają do kokona, gdzie w sytuacji braku żywiciela umieją przetrwać wręcz kilka miesięcy. Jak łatwo się domyślić – usuwanie pcheł, ze względu na ich przebiegłość bywa niezwykle trudna. Wymaganie na prawdę dużo determinacji a przede wszystkim – dobrego sposobu!
Pchły usuwa się poprzez efektywną dezynsekcję. Dezynsekcja to zabieg polegający na tępieniu pasożytniczych owadów (takich jak między innymi muchy, komary czy pchły) oraz ich jaj i larw. Zazwyczaj wykorzystuje się chociaż dwie metody usuwania szkodników, dzięki czemu zabieg jest skuteczniejszy. Dezynsekcja przeprowadzana jest na różne sposoby, które podzielone są na kategorie (poprzez zastosowanie środków fizycznych, mechanicznych, chemicznych i biologicznych). Należy pamiętać, że pchły to bardzo groźne szkodniki. Pomimo niedużych rozmiarów, potrafią wyrządzić realnie sporo szkód.
Warto zobaczyć: usuwanie pcheł.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze