/ by admin / Dom i ogród / No Comments

Piaskowanie elewacji – doczyszczamy stare mury

Wielokrotnie przechodząc ulicami naszych miast, przyglądamy się brudnym budynkom z politowaniem. Niektóre wyglądają tak, że sami najchętniej wzięlibyśmy młotek i je zburzyli. Jednak burzenie wcale nie jest konieczne. Zamiast tego polecam postawić na piaskowanie elewacji.

Czy to jeszcze bardziej nie zabrudzi ścian?

Absolutnie nie. Owszem, do piaskowania wykorzystywane jest drobne kruszywo, które w stronę czyszczonej powierzchni napylane jest pod wysokim ciśnieniem. Nie przywiera ono jednak do elewacji, ale uderzając o nią ściera w naturalny sposób przyklejony brud i pozostawia ją zwyczajnie czystą.

Czyszczenie młodych i starych elewacji

Piaskowanie to doskonały sposób na czyszczenie elewacji zarówno młodych, jak i starych, przy czym przy tych drugich w każdej chwili musimy zachować środki ostrożności. Taka powierzchnia ma możliwość okazać się zbyt delikatną i piaskowanie mogłoby ją zmarnować. W tym celu przeprowadza się także próbę na fragmencie, aby przekonać się, że czyszczenie przyniesie wymierny efekt.

Zabrudzenia bywają różnorakie

I dlatego też piaskowanie ma możliwość odbywać się wyłącznie przy użyciu materiałów pylistych, jak i w połączeniu ich z wodą. Piaskowanie z dodatkiem wody zwiększa skuteczność między innymi w trakcie usuwania zabrudzeń będących skutkiem pożaru. Bardzo łatwe za poradą tej metody staje się także usuwanie graffiti. Niestety dziś ten rodzaj sztuki na elewacjach pojawia się w większości wypadków i to niestety ku naszemu niezadowoleniu. Właśnie jednakże posiadamy skuteczny sposób na usunięcie wytworzonych „dzieł” i przywrócenie elewacji jej blasku.

Zobacz więcej: hydropiaskowanie.

Dodaj komentarz

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze