/ by admin / Elektronika / No Comments

Przydatne w firmach

 

Izolacje spełniają w naszym życiu najistotniejsze funkcje. Izolować można budynki przed zimnem i ciepłem, izoluje się też instalacje elektryczne przez niepowołanym użyciem, a także przez stwarzaniem zagrożenia dla ludzi. Mierniki izolacji odgrywają w dzisiejszym świecie rzeczywiście istotną rolę, ale wciąż dużo osób zastanawia się, jak działają i co tak rzeczywiście mierzą. Wbrew pozorom są to rzeczy, które można bardzo łatwo przyswoić.

Każda izolacja ma pewną rezystancję, czyli określony opór prądu. Ten opór wyróżnia jak bardzo przepuszczalna dla energii elektrycznej, jest dana izolacja i czy jest bezpieczna. Jeżeli już wykorzystujemy mierniki cęgowe do pomiaru takiej rezystancji, to uzyskujemy bardzo dokładne wyniki. Pomiaru możemy dokonywać na różnorakie sposoby, zarówno metodą dwu, jak i trójprzewodową, a to oznacza, że dokładność pomiaru będzie w rzeczywistości bardzo wysoka. Mierniki takie spełniają wszystkie normy, są ładowane przez akumulatory, można je przenosić i wykorzystywać w dowolnym miejscu. Słowem są bardzo przydatnymi urządzeniami, ale do rzeczy. Miernik po kontakcie z izolacją kontroluje, jaka ilość prądu się przez nią przedostaje. Praktycznie znaczy to, że mimo zaizolowania jakiejś powierzchni, tak naprawdę i tak przez tę powierzchnię przechodzą jakieś ładunki elektryczne. Mierniki izolacji mają więc na celu określenie, jaka ilość prądu przechodzi przez tę izolację. Dopuszczalne są pewne parametry przy przeróżnego rodzaju izolacjach, jeżeli już konkretna nie spełnia norm, to należy ją w dodatku doizolować.

Sprawdź: kimo.

Dodaj komentarz

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze