/ by admin / Finanse i bankowość / No Comments

Co to jest faktoring?

Jednym z priorytetów każdej firmy działającej na rynku jest utrzymanie płynności finansowej. Jest to niezbędne do tego, ażeby prowadzić działalność gospodarczą, a więc w głównej mierze wypłacać pensje swoim pracownikom. Warto dodać jednak o tym, że o ile firma wystawia faktury z odroczonym terminem płatności, to przyjdzie jej długo czekać na wpływ środków na konto bankowe.

Dlatego też rozwiązaniem wybieranym przez takich przedsiębiorców jest faktoring on-line.
Co warto mieć świadomość tego na temat usługi faktoringu on-line?
Na początku powinno się wyjaśnić, że faktoring to profesjonalna usługa finansowa polegająca na finansowaniu faktur, które wystawiane są przez przedsiębiorców na rzecz kontrahentów. Dotyczy to przede wszystkim faktur z długimi terminami płatności, które mogą sięgać 30 dni, niemniej jednak wręcz kilku miesięcy. Jest to bez wątpienia polityka, która procentuje, ponieważ zwiększa atrakcyjność przedsiębiorstwa na rynku równocześnie grozi niestety utratą płynności finansowej. Stąd też coraz większa liczba przedsiębiorców przykładowo firmy z branży transportowej korzysta z rozwiązania takiego jak faktoring on-line. Co najistotniejsze cała usługa świadczona jest drogą on-line, a zatem w sposób wygodny dla klienta bez opuszczania domu przy minimalne formalności. Trzeba wspomnieć też o tym, że jest to usługa dostępna w różnych wariantach w współzależności od potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Co za tym idzie, możemy z takiej usługi skorzystać co miesiąc wystawiając faktury do systemu lub skorzystać wyłącznie w razie potrzeby.

Polecamy: https://finea.pl

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze