/ by admin / Inne / No Comments

Kup firmową pieczątkę

 

W każdej firmie musi znajdować się zestaw elementów, które są niezbędne do jej prowadzenia. Żadna firma nie ma możliwość działać bez NIP-u czy bez REGON-u, bardzo podobnie w wielu sytuacjach potrzebne jest osobne, firmowe konto. Część młodych przedsiębiorców zastanawia się, czy konieczne są też specjalne pieczątki firmowe, czy jest to jedynie taki dodatek dla tych, którzy wolą je posiadać. Sprawa nie jest jednoznaczna.

Z jednej strony przepisy nigdzie nie nakazują firmie posiadania pieczątki, z drugiej jednakże strony na części dokumentów konieczne jest opatrzenie podpisu firmową pieczęcią, zatem tak czy owak, jest ona potrzebna. Niektóre urzędy akceptują dokumenty bez pieczęci, inne jednakże wymagają, żeby taka była obecna. Z uwagi na to, że dzisiaj pieczątki online można zamówić nawet po chwili i kosztują już nawet kilkanaście złotych, to kwestia pieczątki nie powinna być żadnym kłopotem. Jest wiele firm internetowych, które takie pieczątki produkują, określony model można również zamówić na aukcji na którymś z portali aukcyjnych. Pomimo że nie posiada wymogu posiadania pieczęci, to pomimo pieczątki firmowe dodają przedsiębiorstwu trochę animuszu i profesjonalizmu. Zamiast podpisywać się na danym dokumencie i zostawiać własne dane, możemy zwyczajnie postawić pieczęć i załatwi ona sprawę. Firma bez pieczątki mogłaby nie być brana serio. Z racji tego, że jest to tak zwyczajny gadżet, prócz tego kosztujący takie śmieszne pieniądze, to jego brak ma możliwość być odebrany wręcz jako nietakt w porównaniu do kontrahentów firmy. Skoro dana firma nie ma dosłownie pieczątki, to jaka jest jej wartość?

Zobacz: pieczątki online.

Dodaj komentarz

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze