/ by admin / Inne / No Comments

Wróżby andrzejkowe

Jak obchodzi się andrzejki? Lata temu były one głównie okazją ku temu, ażeby sobie powróżyć. Temu wyjątkowemu wieczorowi, poprzedzającemu nadchodzący adwent przypisywano magiczne właściwości.

Wróżby andrzejkowe miały przepowiadać, kto wyjdzie za mąż lub kto będzie wybrankiem serca. Takie wróżby miały znaczenie głównie dla młodych dziewcząt, którym w każdej chwili marzyła się szczęśliwa i prawdziwa miłość. Czy takie wróżby się sprawdzały? Tak jak wszystko inne w życiu chyba. Nie przeszkadzało to jednakże temu, że zwyczaj obchodzenia andrzejek przetrwał do dziś. Choćby na ten czas obchodzi się je nieco całkiem inaczej.
Dzisiaj andrzejki są okazją do dobrej zabawy. Z tek okazji przeprowadza się zabawy andrzejkowe. W klubach tanecznych zaprasza się na wieczory andrzejkowe, gdzie w trakcie dyskoteki pojawiają się powiązane z andrzejkami atrakcje. Oprócz tego lokale organizują bale andrzejkowe, które przypominają nieco bale karnawałowe. Na takie przed czasem zapisują się chętni, bo są to imprezy zamknięte, które kosztują kilkaset pln. Ich cena zależy i od lokalu, i od tego, jakie menu on gwarantuje. Bo takie lokalowe andrzejki to nie wyłącznie tańce, ale i rewelacyjne jedzenie. Na pewno na bale andrzejkowe nie zapisują się wszyscy, wyłącznie ci, którzy posiadają ochotę w takich uczestniczy. Andrzejki w wielu sytuacjach ograniczają się też do spotkań w gronie znajomych i również mogą być okazja do mile spędzonego czasu. Takie nie są kosztowne i spędzanie w taki sposób andrzejek jest powszechne. Nierzadko z racji imienin Andrzeja przeprowadza się spotkania imieninowe.
Więcej informacji: Zabawa Andrzejkowa.

Dodaj komentarz

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze