/ by admin / Marketing i reklama / No Comments

Pozycjonowanie lokalne – jak i dla kogo?

 

Nie każda strona musi być widoczna w Wyszukiwarkę dla wszystkich. Są strony, które posiadają zasięg globalny, są takie, które mają zasięg ogólnopolski, niemniej jednak są również takie, które po prostu powinny być pozycjonowane wyłącznie i jedynie w małym zakresie terytorialnym. Pozycjonowanie lokalne będzie się nadawało przede wszystkim dla sklepu z jakimiś oryginalnymi produktami, który jest tylko stacjonarny, albo dla salonu fryzjerskiego w danym mieście, czy również przykładowo dla szkoły w konkretnym mieście.

Jeżeli już chcemy docierać jedynie na określony segment rynku i naszymi odbiorcami mają być mężczyźni i kobiety, które mieszkają w naszym rejonie, to trzeba zwyczajnie pozycjonować się małym zakresie terytorialnym. Pozycjonowanie regionalne posiada wiele zalet, głównie jest tańsze od ogólnopolskiego, bowiem konkurencja na rynku lokalnym w każdym momencie jest mniejsza. Po drugie z racji mniejszej konkurencyjności, również czas pozycjonowania do konkretnych efektów jest krótszy, a co za tym idzie też ceny są mniejsze za taką usługę. Pozycjonowanie Andrychów czy Częstochowa nadaje się więc dla lokalnych przedsiębiorców, którzy preferują tylko umocnić swoją pozycję w jednym, konkretnym sektorze rynkowym i nie zależy im na tym, ażeby docierać do ogromnej części rynku. Przemyślane funkcjonowania stwarza, że będzie można wyświetlać swoje reklamy , a oprócz tego wyniki wyszukiwania ze własnych stron tylko osobom z danego aglomeracje lub danego województwa. To jednakże ma możliwość w dużym stopniu pomóc nam w trafieniu do de fakto dużego grona odbiorów, którzy będą zainteresowani wyłącznie usługami lub produktami naszej firmy.
Zobacz również: Pozycjonowanie Częstochowa.

Dodaj komentarz

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze