/ by admin / Medycyna i uroda / No Comments

Normobaria – o co w tym chodzi?

Komora normobaryczna – współczesna medycyna? Tlenoterapia zyskała bardzo dużą popularność jako terapia po covid 19. Już po pierwszych zabiegach jest widoczna poprawa w złagodzeniu objaw po chorobie. Choć to nie jedyna zasługa tlenoterapii, ponieważ jej wpływ oddziałuje na cały organizm, niemniej jednak czy można jej coś zarzucić?
Normobaria wpływa na regeneracje i naprawę komórek macierzystych, poprawę samopoczucia, zdrowia oraz odmłodzenie organizmu.

Stymuluje gojenie się ran i tkanek. Pomaga także osobą z alergią, cukrzycą, niepłodnością, boleriozą, rozterkami skórnymi czy migrenowymi. Zakres pozytywnych działań jest realnie szeroki i tym samym skierowany do w zasadzie każdego, niezależnie od wieku.
Tlenoterapia jest całkowicie bezpieczna i nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych. Trzeba jednakże pamiętać, że jak każda terapia ma także swoje przeciwskazania. Kobiety w ciąży nie powinny stosować tlenoterapii. Osoby z rozrusznikiem serca, uszkodzoną błoną bębenkową uszu, przeziębieniem, klaustrofobią oraz chorobami zakaźnymi.
W specjalnej komorze normobarycznej zwiększane jest ciśnienie atmosferyczne wynoszące około 1500 hPa. Prócz tego zwiększone zostaje stężenie tlenu, dwutlenku węgla a także wodoru. Taki zabieg trwa od 60 do 120 minut.
Komora normobaryczna jest nieinwazyjną metodą leczenia, która posiada ogromne predyspozycje w przyszłościowych sposobach leczenia chorób. Jako jedyna nie pozostawia żadnych skutków ubocznych, a wykorzystywanie z niej wpływa pozytywnie na cały organizm. Już po pierwszych sesjach widoczne są rezultaty.

Zobacz również: normobaria Łódź.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze