/ by admin / Prawo / No Comments

Rozmiar i krój togi-rozporządzenie

Chyba każdy aplikant wyczekuje z niecierpliwością chwili, w której zda swój egzamin i będzie mógł poświęcając własny czas występować na sali sądowej. Toga adwokacka staje się dla niego wymarzonym misją samym w sobie i woli go jak najszybciej osiągnąć. Sam strój, który noszą prawnicy wywodzi się z czasów starożytnych Rzymian.

Sposób, w jaki muszą być uszyte togi prawnicze został omówiony w Rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości. Mimo przekształceń na stanowisku ministra, żadnych zmian w tym zakresie się nie wprowadza. To co bardzo istotne, to to, że toga musi kończyć się powyżej kostek na wysokości około 30-25 cm od ziemi. Firmy, które specjalizują się w szyciu tóg, muszą wykonwyać swoją pracę najlepiej jak umieją. Każda toga musi być uszyta zgodnie z przepisami, ale równocześnie być wygodna dla osoby, która będzie ją nosić. Na sali sądowej adwokat i prokurator muszą czuć się w miarę swobodnie. Zawody prawnicze od lat cieszą się w Polsce ogromnym szacunkiem. Wynika to z tego, że kiedyś dostępne były dla niewielu. Wszyscy mają świadomość tego, że ukończenie studiów prawniczych a następnie aplikacja to czas ciężkiej edukacji. W zawodzie przetrwać mogą tylko najlepsi, bo toga prawnicza nie jest dla każdego. Niewielu ludzi ma świadomość tego, że już todze samej w sobie powinno się się szacunek. Nie wolno jej nosić nigdzie poza salą rozpraw. Istnieje wręcz powielany od dawna przesąd, że właściwie każdy aplikant, który przymierzy swoją togę przed ślubowaniem będzie posiadać pecha na egzaminie.

Warto sprawdzić: toga adwokacka.

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze