/ by admin / Społeczeństwo / No Comments

Ważny urząd

 

Bycie posłem to niezła fucha, nie dość, że wysokie pieniądze, to jeszcze duże wpływy. Sposobność decydowania o wszystkich, najważniejszych dla państwie sprawach i immunitet, który tak faktycznie pozwala być bezkarnym. Nowy poseł zaczyna życie nieomalże jak w bajce, niemniej jednak musi się zmierzyć z wieloma problemami. Pierwszym z nich są media, a drugim opinia publiczna. Na każdym pośle ciąży presja, ocenia się każdy jego krok i każe mu być doskonałym. Na nieszczęście sprawowanie tak ważnej funkcji państwowej wymaga od nas tego, żebyśmy przez cały czas byli gotowi stać dosłownie na świeczniki.

O ile życie takiego powszechnego Kowalskiego ma możliwość mijać różnie, ale zawsze ma możliwość on sobie pozwolić na prywatność, o tyle nowi posłowie tej prywatności nie posiadają. Każdy pragnie ich prześwietlić od góry do dołu i sprawdzić, co posiadają za uszami. To jest ogromna presja i też konieczność takiego funkcjonowania, by naród był zadowolony, a zadowolić naród nie jest wcale tak łatwo. Nowi posłowie po wyborach posiadają twardy orzech do zgryzienia, bo choćby uprzednio chcieli dokonywać przekształceń, to aktualnie widzą, że są zaplątani w machinę, która rządzi się swoimi prawami i której nie jest się tak łatwo przeciwstawić. To jednak stwarza, że człowiek nawet zostaje zgnieciony ciężarem odpowiedzialności. Ciągłe intrygi, machlojki, przekręt i tym podobne pokazują, że posłowie nie posiadają lekkiego życia, a ich praca to nie trud odbudowy państwie, ale przede wszystkim trud walki z systemem. Jedni poddają się bardzo szybko i chodzi im wyłącznie o to, ażeby chronić własne tyłki, inni walczą do końca.

Sprawdź tutaj: nowi posłowie po wyborach.

Dodaj komentarz

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze