/ by admin / Technologie / No Comments

Zniszczenie smartfona w wyniku upadku to nie koniec świat

Zdecydowana większość przyszłościowych telefonów to smartfony z dotykowymi wyświetlaczami. Producenci montują do swoich maszyn coraz większe ekrany, a w jaki sposób wiadomo, większy ekran to zwiększone niebezpieczeństwo uszkodzenia ekranu, a też związanego z nim modułu dotykowego.

Upadek smartfona powoduje szybsze bicie serca posiadacza. Szczególnie, gdy upadnie wyświetlaczem do dołu. W bardzo wielu sytuacjach, taka sytuacja wiąże się z rozbiciem ekranu oraz awarią panelu dotykowego. Na szczęście, to wcale nie znaczy, że aparat nie nadaje się już do użytku i trzeba go wyrzucić. Wymiana ekranu jest możliwa i nie jest to czynność bardzo skomplikowana. Wykonują ją wszyscy ludzie zajmujący się serwisowaniem i naprawą telefonów, a ichniejszym usługi są dostępne praktycznie w każdym mieście. Nie będzie również dylematu, gdy okaże się, że dotyk nie reaguje. Niestety w wielu przypadkach dotyk jest połączony bezpośrednio z ekranem, przez co koszty naprawy w ten metodę rosną. Jest to celowy zabieg producentów, aby serwisować uszkodzone smartfony po wyższych cenach. Warto wspomnieć, że w ogromnej liczbie przypadków, zbity wyświetlacz nie jest objęty gwarancją, jako uszkodzenie mechaniczne spowodowane przez użytkownika sprzętu.

Upadek w każdej sytuacji może uszkodzić także obudowę. W tym Tobie zmiana obudowy smartfona, być może jest rzeczą prostą , a ponadto najmniej problemową.

Jak więc widzimy, w takich przypadkach mamy sposobność złagodzenia skutków tych przykrych zdarzeń losowych i po naprawie nadal cieszyć się korzystaniem ze smartfona.

Więcej informacji: dotyk nie reaguje.

Dodaj komentarz

Ile blogów, tyle przydatnych informacji. Inne ciekawostki i przydatne informacje są interesujące dla młodej mamy, innych potrzebuje imprezująca nastolatka, jeszcze innych szuka handlowiec sprzedający towary lub usługi. Blog z przydatnymi informacjami bawi i pomaga zarabiać - zależnie od potrzeb. 

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze